Choice Hotels/$CHH
1N1Hé1Hó3Hó6HóYTD1É5ÉMAX
A befektetés kockázattal jár
Choice Hotels – Információk
2025 végén a Choice Hotels 657 000 szobát üzemeltetett a gazdasági, középkategóriás, luxus és hosszútávú tartózkodási szegmensekben. A Comfort Inn és a Comfort Suites a legnagyobb márkák (a vállalat összes szobájának 27%-a), míg az Ascend és a Cambria (10%) életmód- és szelektív szolgáltatást nyújtó márkák, a WoodSpring (5%) pedig a vállalat legnagyobb hosszútávú tartózkodásra szánt márkája. A Choice 2022 augusztusában zárta le a Radisson felvásárlását, amely körülbelül 70 000 szobával bővítette a portfóliót. A franchise-ok a teljes bevétel 100%-át teszik ki, és 2025-ben az Egyesült Államok a teljes szobakapacitás 78%-át képviselte.
- Tőzsdei azonosító
- $CHH
- Elsődleges kereskedési helyszín
- NYSE
- Alkalmazottak száma
- 1754
- Székhely
- North Bethesda, United States
- Weboldal
- www.choicehotels.com
Choice Hotels – Mérőszámok
AlapvetőHaladó
5,3 Mrd $
26,45
4,50 $
0,67
1,15 $
0,97%
Árfolyam és forgalom
Piaci kapitalizáció
5,3 Mrd $
Béta
0.67
52 hetes csúcs
123,82 $
52 hetes mélypont
84,04 $
Átlagos napi forgalom
587 E
Osztalék
1,15 $
Pénzügyi erő
Likviditási ráta
1,258
Likviditási gyorsráta
0,997
Sajáttőke-arányos hosszú lejáratú adósság
17,3
Sajáttőke-arányos adósság
17,3
Osztalékfizetési ráta (TTM)
25,51%
Kamatfedezet (TTM)
4,16%
Profitabilitás
EBITDA (TTM)
467,591
Bruttó haszonkulcs (TTM)
90,05%
Nettó haszonkulcs (TTM)
20,35%
Árbevétel-arányos működési eredmény (TTM)
40,00%
Effektív adókulcs (TTM)
23,29%
Egy dolgozóra jutó árbevétel (TTM)
580 000 $
A vezetőség hatékonysága
Eszközarányos megtérülés (TTM)
8,38%
Sajáttőke-arányos megtérülés (TTM)
146,51%
Értékelés
P/E mutató (TTM)
26,446
Árbevétel-arányos árfolyam (TTM)
5,327
P/B mutató
40,04
Árfolyam/tárgyi eszk. könyv sz. értéke (TTM)
-4,09
Árfolyam/szabad cash flow (TTM)
48,494
Egy részvényre jutó szabad cash flow hozam (TTM)
2,06%
Egy részvényre jutó szabad cash flow (TTM)
2,452
Osztalékhozam (TTM)
0,97%
Várható osztalékhozam
0,97%
Növekedés
Árbevétel-változás (TTM)
3,95%
Egy részvényre jutó nyereség változása (TTM)
-44,74%
3 éves árbevétel-növekedés (CAGR)
10,28%
10 éves árbevétel-növekedés (CAGR)
0,89%
EPS 3 éves növekedése (CAGR)
-6,47%
EPS 10 éves növekedése (CAGR)
6,38%
A részvényar. oszt. 3 éves növekedése (CAGR)
1,49%
A részvényar. oszt. 10 éves növekedése (CAGR)
3,44%
Choice Hotels – Elemzői vélemények
A részvényre (Choice Hotels) vonatkozó elemzői értékelés (Vétel, Tartás, Eladás).
A részvény (Choice Hotels) jövőbeli árfolyamára vonatkozó elemzői előrejelzés.
A bikák/medvék szerint
A működési teljesítmény javult a harmadik negyedévben: az egy kiadható szobára jutó árbevétel (RevPAR) az Egyesült Államokban 3,8%-kal nőtt, a Choice pedig 1,5%–2,5%-ra emelte az amerikai és a globális RevPAR egész éves növekedésére vonatkozó előrejelzését, miközben a korrigált EBITDA-ra vonatkozó várakozását 641 millió–651 millió dollárra növelte. (Choice Hotels International)
A hosszabb tartózkodásra szolgáló szálláshelyek egyértelmű növekedési hajtóerőt jelentenek: globális szobaszámuk éves összevetésben 10,7%-kal nőtt, így már a 13. egymást követő negyedévben ért el kétszámjegyű növekedést, a fejlesztés alatt álló projektekben pedig 30 300 szoba tartozik ehhez a szegmenshez. (Choice Hotels International)
Javulnak az amerikai fejlesztési kilátások: a megkötött franchise-megállapodások száma éves összevetésben 24%-kal nőtt, a márkaváltásra váró szobák száma 29%-kal, 25 500-ra emelkedett, a hálózatból kikerülő szobák száma pedig 23%-kal csökkent. Ezek a tendenciák elősegíthetik az amerikai szobaszám növekedésének helyreállását. (Choice Hotels International)
Az egész éves nettó eredményre vonatkozó előrejelzést 230 millió–241 millió dollárról 178 millió–185 millió dollárra csökkentették, miközben a korrigált EBITDA-ra vonatkozó várakozás emelkedett. A Choice a marketingre és a foglalási rendszerre fordított kiadások növekedését, egy 24 millió dolláros szerződésmegszüntetési ráfordítást, a szállodák értékvesztését és a magasabb kamatráfordításokat nevezte meg okként. (Choice Hotels International)
A szobaszám növekedése továbbra is mérsékelt: az amerikai szobaszám a harmadik negyedév végén éves összevetésben lényegében stagnált, míg a globális nettó szobaszám 1,7%-kal nőtt. A vezetőség várakozása szerint az amerikai nettó szobaszám növekedése az év végére is csak mintegy 1%-ot ér el. (Choice Hotels International)
A készpénztermelő képesség gyengült, miközben az eladósodottság magas maradt: a működési cash flow az első kilenc hónapban 122 millió dollár volt az egy évvel korábbi 185 millió dollárral szemben, a nettó adósság pedig az elmúlt tizenkét havi korrigált EBITDA 3,2-szeresét tette ki. (Choice Hotels International)
Az adatokat havonta összesíti a Lightyear AI-ja. Utolsó frissítés: 2026. nov. 2.
Choice Hotels – Pénzügyi teljesítmény
Bevételek és kiadások
Choice Hotels – Nyereség
A vállalat jövedelmezősége
Közelgő események
Nincsenek közelgő események
Hírek (Choice Hotels)
ÖsszesCikkekVideók
Alapok ezzel: (Choice Hotels)
ÖsszesUSDEURGBP
Alap neve | Alap mérete | $CHH súlyozás |
|---|---|---|
iShares MSCI USA Small Cap CTB Enhanced ESG£CUS1 | 3,2 Mrd $ | 0,15% |
iShares MSCI USA Small Cap ESG Enhanced CTB€SXRG | 3,2 Mrd $ | 0,15% |
SPDR S&P 400 US Mid Cap$SPY4 | 6,4 Mrd $ | 0,07% |
SPDR S&P 400 US Mid Cap£SPX4 | 6,4 Mrd $ | 0,07% |
Xtrackers MSCI World Small Cap$XSWC | 183 M $ | 0,03% |
A fenti adatok csak tájékoztató jellegűek, így nem feltétlenül pontosak és teljes körűek. A tényleges végrehajtási árfolyam változhat. A múltbeli teljesítmény nem jelzi előre a jövőbeli eredményeket. A hozamot befolyásolhatják az árfolyam-ingadozások, valamint az alkalmazandó díjak és költségek. A befektetés kockázattal jár.
A valós idejű amerikai piaci adatok az IEX ajánlati könyvéből származnak. Forrás: Polygon. A piaczárás utáni (after hours) amerikai piaci adatok 15 perces késleltetéssel jelennek meg, és jelentősen eltérhetnek a piacnyitáskor elérhető tényleges árfolyamoktól.

