Employers Holdings/$EIG
1N1Hé1Hó3Hó6HóYTD1É5ÉMAX
A befektetés kockázattal jár
Employers Holdings – Információk
Az Employers Holdings Inc. munkavállalói balesetbiztosítási szolgáltatásokat nyújt kis- és középvállalkozásoknak, amelyek alacsony-közepes kockázatú iparágakban működnek. Ügyfelei munkáltatók, és a biztosítási díjak, amelyeket ezek a munkáltatók fizetnek, a vállalat bevételét jelentik. A fennmaradó bevételek lényegében befektetésekből származnak. A vállalat kizárólag az Egyesült Államokban működik, és üzleti tevékenységének több mint fele Kaliforniában zajlik. Iparági bontásban a vállalat éttermekkel is foglalkozik, amelyek a vállalat teljes díjbevételének körülbelül egynegyedét teszik ki. A vállalat egyetlen jelentésköteles szegmensként, biztosítási tevékenységként működik, teljes tulajdonú leányvállalatain keresztül.
- Tőzsdei azonosító
- $EIG
- Szektor
- Pénzügyek
- Elsődleges kereskedési helyszín
- NYSE
- Alkalmazottak száma
- 623
- Székhely
- Reno, United States
- Weboldal
- www.employers.com
EIG – Mérőszámok
AlapvetőHaladó
827 M $
33,34
1,41 $
0,47
1,32 $
2,89%
Árfolyam és forgalom
Piaci kapitalizáció
827 M $
Béta
0.47
52 hetes csúcs
53,51 $
52 hetes mélypont
37,44 $
Átlagos napi forgalom
170 E
Osztalék
1,32 $
Pénzügyi erő
Likviditási ráta
1,873
Likviditási gyorsráta
0,537
Sajáttőke-arányos hosszú lejáratú adósság
0,159
Sajáttőke-arányos adósság
0,159
Osztalékfizetési ráta (TTM)
94,53%
Kamatfedezet (TTM)
9,28%
Profitabilitás
EBITDA (TTM)
39,8
Bruttó haszonkulcs (TTM)
4,60%
Nettó haszonkulcs (TTM)
3,48%
Árbevétel-arányos működési eredmény (TTM)
4,60%
Effektív adókulcs (TTM)
15,17%
Egy dolgozóra jutó árbevétel (TTM)
1 260 000 $
A vezetőség hatékonysága
Eszközarányos megtérülés (TTM)
0,67%
Sajáttőke-arányos megtérülés (TTM)
3,00%
Értékelés
P/E mutató (TTM)
33,338
Árbevétel-arányos árfolyam (TTM)
1,157
P/B mutató
1,06
Árfolyam/tárgyi eszk. könyv sz. értéke (TTM)
1,06
Árfolyam/szabad cash flow (TTM)
-42,775
Egy részvényre jutó szabad cash flow hozam (TTM)
-2,34%
Egy részvényre jutó szabad cash flow (TTM)
-1,102
Osztalékhozam (TTM)
2,80%
Várható osztalékhozam
2,89%
Növekedés
Árbevétel-változás (TTM)
-12,95%
Egy részvényre jutó nyereség változása (TTM)
-45,15%
3 éves árbevétel-növekedés (CAGR)
-2,39%
10 éves árbevétel-növekedés (CAGR)
0,21%
EPS 3 éves növekedése (CAGR)
-31,67%
EPS 10 éves növekedése (CAGR)
-7,18%
A részvényar. oszt. 3 éves növekedése (CAGR)
6,92%
A részvényar. oszt. 10 éves növekedése (CAGR)
14,87%
EIG – Elemzői vélemények
A részvényre (Employers Holdings) vonatkozó elemzői értékelés (Vétel, Tartás, Eladás).
A részvény (Employers Holdings) jövőbeli árfolyamára vonatkozó elemzői előrejelzés.
A bikák/medvék szerint
Javult a káralakulás: a harmadik negyedévi korrigált nyereség 12,8 millió $ volt az egy évvel korábbi 25,5 millió $ veszteséggel szemben, miközben a kárhányad 97,1%-ról 71,2%-ra csökkent. Az összehasonlítást kedvezően befolyásolta, hogy nem ismétlődött meg a mintegy 38 millió $ összegű tartalékerősítés, így fontos a tartalékok további stabilitása. (SEC)
A befektetési bevétel egyre erősebb támaszt nyújt az eredménynek: a harmadik negyedévben 23,8%-kal, 32,3 millió $-ra nőtt a magasabb fix kamatozású hozamoknak és a magántőke-befektetések hozamának köszönhetően. A fix kamatozású portfólió könyv szerinti hozama elérte az 5%-ot, támogatva a bevételt a biztosítástechnikai tevékenység javulásával párhuzamosan. (SEC, The Motley Fool)
Az új termékek szélesíthetik a növekedés alapját: a munkavállalói kártérítési biztosítás többletfedezeti üzletága június óta 31 ügyfelet és 6,5 millió $ díjbevételt ért el, jövőre pedig egy magas önrészű termék bevezetését tervezik. (SEC)
Gyorsan csökken a díjbevétel és a szerződésállomány: a harmadik negyedévben a bruttó előírt díjak 18%-kal, az érvényben lévő szerződések száma pedig 8%-kal esett vissza éves összevetésben, mivel a társaság visszafogta az új szerződéskötéseket és a megújításokat. A kisebb állomány nyomást gyakorolhat a bevételre, amíg az új termékek nem érnek el jelentősebb méretet. (SEC)
A biztosítástechnikai tevékenység továbbra is veszteséges: a harmadik negyedévi kombinált hányad 108,4% volt, a biztosítástechnikai költséghányad pedig 20,6%-ról 24,3%-ra emelkedett a megszolgált díjak csökkenésével. A befektetési bevétel tehát továbbra is hozzájárul a kimutatott eredmény fenntartásához, miközben az alaptevékenység rendbetétele zajlik. (SEC)
Kaliforniában az utóbbi baleseti években nőtt a kárgyakoriság, különösen a halmozódó egészségkárosodások miatti kárigények esetében. Az állam adta az Employers 2026. júniussal záruló tizenkét havi bruttó díjbevételének 47%-át, így a társaság legnagyobb piacán ki van téve a romló káralakulásnak és a növekvő peres költségeknek. (The Motley Fool, SEC)
Az adatokat havonta összesíti a Lightyear AI-ja. Utolsó frissítés: 2026. okt. 30.
EIG – Pénzügyi teljesítmény
Bevételek és kiadások
EIG – Nyereség
A vállalat jövedelmezősége
Közelgő események
Hírek (EIG)
ÖsszesCikkekVideók
Alapok ezzel: (EIG)
Alap neve | Alap mérete | $EIG súlyozás |
|---|---|---|
iShares S&P SmallCap 600$IDP6 | 3,2 Mrd $ | 0,05% |
iShares S&P Small Cap 600£ISP6 | 3,2 Mrd $ | 0,05% |
SPDR MSCI USA Small Cap Value Weighted$USSC | 1,1 Mrd $ | 0,03% |
SPDR Russell 2000 US Small Cap€R2US | 5,3 Mrd $ | 0,03% |
SPDR Russell 2000 US Small Cap£R2SC | 5,3 Mrd $ | 0,03% |
A fenti adatok csak tájékoztató jellegűek, így nem feltétlenül pontosak és teljes körűek. A tényleges végrehajtási árfolyam változhat. A múltbeli teljesítmény nem jelzi előre a jövőbeli eredményeket. A hozamot befolyásolhatják az árfolyam-ingadozások, valamint az alkalmazandó díjak és költségek. A befektetés kockázattal jár.
A valós idejű amerikai piaci adatok az IEX ajánlati könyvéből származnak. Forrás: Polygon. A piaczárás utáni (after hours) amerikai piaci adatok 15 perces késleltetéssel jelennek meg, és jelentősen eltérhetnek a piacnyitáskor elérhető tényleges árfolyamoktól.


