Park Aerospace/$PKE
1N1Hé1Hó3Hó6HóYTD1É5ÉMAX
A befektetés kockázattal jár
Park Aerospace – Információk
A Park Aerospace Corp egy repülőgépipari vállalat, amely kompozit anyagokat fejleszt és gyárt, amelyeket a repülőgépipari piac számára készült kompozit szerkezetek előállításához használnak. Termékei között szerepelnek filmragasztók, villámcsapás elleni védelmet nyújtó anyagok, rakétamotorokhoz és fúvókákhoz szánt speciális ablatív anyagok, valamint radomalkalmazásokhoz szánt anyagok. A vállalat kézzel történő rétegezésre és automatizált szálelhelyezésre (AFP) tervezett kompozit anyagokat kínál, amelyeket sugárhajtóművekben, nagy és regionális szállítórepülőgépekben, katonai repülőgépekben, pilóta nélküli légi járművekben (UAV-k), üzleti repülőgépekben, általános légi közlekedési repülőgépekben és forgószárnyas repülőgépekben használnak. Észak-Amerikában, Ázsiában és Európában működik, a legnagyobb bevételt Észak-Amerika generálja.
- Tőzsdei azonosító
- $PKE
- Szektor
- Ipar
- Elsődleges kereskedési helyszín
- NYSE
- Alkalmazottak száma
- 125
- Székhely
- Westbury, United States
- Weboldal
- www.parkaerospace.com
Park Aerospace – Mérőszámok
AlapvetőHaladó
498 M $
31,85
0,71 $
0,39
0,50 $
2,21%
Árfolyam és forgalom
Piaci kapitalizáció
498 M $
Béta
0.39
52 hetes csúcs
39,86 $
52 hetes mélypont
18,25 $
Átlagos napi forgalom
290 E
Osztalék
0,50 $
Pénzügyi erő
Likviditási ráta
22,746
Likviditási gyorsráta
21,064
Sajáttőke-arányos hosszú lejáratú adósság
0,002
Sajáttőke-arányos adósság
0,002
Osztalékfizetési ráta (TTM)
69,38%
Profitabilitás
EBITDA (TTM)
17,97
Bruttó haszonkulcs (TTM)
31,57%
Nettó haszonkulcs (TTM)
18,43%
Árbevétel-arányos működési eredmény (TTM)
21,06%
Effektív adókulcs (TTM)
23,45%
Egy dolgozóra jutó árbevétel (TTM)
640 000 $
A vezetőség hatékonysága
Eszközarányos megtérülés (TTM)
6,90%
Sajáttőke-arányos megtérülés (TTM)
11,06%
Értékelés
P/E mutató (TTM)
31,853
Árbevétel-arányos árfolyam (TTM)
5,8
P/B mutató
3,02
Árfolyam/tárgyi eszk. könyv sz. értéke (TTM)
3,02
Árfolyam/szabad cash flow (TTM)
40,829
Egy részvényre jutó szabad cash flow hozam (TTM)
2,45%
Egy részvényre jutó szabad cash flow (TTM)
0,554
Osztalékhozam (TTM)
2,21%
Várható osztalékhozam
2,21%
Növekedés
Árbevétel-változás (TTM)
27,71%
Egy részvényre jutó nyereség változása (TTM)
97,38%
3 éves árbevétel-növekedés (CAGR)
13,30%
10 éves árbevétel-növekedés (CAGR)
-4,71%
EPS 3 éves növekedése (CAGR)
11,65%
EPS 10 éves növekedése (CAGR)
0,58%
A részvényar. oszt. 3 éves növekedése (CAGR)
3,57%
A részvényar. oszt. 10 éves növekedése (CAGR)
2,26%
Park Aerospace – Elemzői vélemények
A részvényre (Park Aerospace) vonatkozó elemzői értékelés (Vétel, Tartás, Eladás).
A részvény (Park Aerospace) jövőbeli árfolyamára vonatkozó elemzői előrejelzés.
A bikák/medvék szerint
A pénzügyi év második negyedévében az árbevétel éves összevetésben 26,9%-kal, $20,8 millióra nőtt, míg a nettó eredmény 88,6%-kal, $4,5 millióra emelkedett. A növekedést a kereskedelmi és katonai célú értékesítés bővülése hajtotta, és a nyereséghányadok is javultak. (GlobeNewswire: https://www.globenewswire.com/news-release/2026/10/08/3377687/0/en/park-aerospace-corp-reports-second-quarter-results.html)
A rakéták iránti kereslet második növekedési hajtóerőt jelent: a Park a második negyedévben $5,7 millió rakétarendszerekhez kapcsolódó árbevételről számolt be, miközben a készletek feltöltését célzó kereslet támogatja az anyaggyártási üzletágát. A PAC-3 MSE ablatív anyagainak minősített beszállítójaként profitálhat a termelés esetleges növekedéséből. (The Motley Fool: https://www.fool.com/earnings/call-transcripts/2026/10/09/park-aerospace-pke-q2-2027-earnings-call-transcript/)
A kereskedelmi repülőgépek hajtóműprogramjai további növekedési lehetőséget kínálnak, ha felpörög a repülőgépgyártás. A Park második negyedéves eredménybeszámoló konferenciahívásán kiemelték az A320neo rendelésállományát és a LEAP-1A hajtóművekre leadott megrendeléseket, miközben a GE-programokhoz kapcsolódó árbevétel a negyedévben elérte a $8,3 milliót. (MarketBeat: https://www.marketbeat.com/instant-alerts/transcript-what-park-aerospace-pke-said-on-its-q2-earnings-call-2026-10-08/)
A Park $32–35 millióra csökkentette a GE-programokból származó árbevételre vonatkozó pénzügyi éves előrejelzését, miután figyelembe vette az ügyfelek termelési ütemezését. Az ügyfelek termelésének lassabb felfutása akkor is késleltetheti az árbevétel realizálását, ha a mögöttes kereslet továbbra is erős marad. (MarketBeat: https://www.marketbeat.com/instant-alerts/transcript-what-park-aerospace-pke-said-on-its-q2-earnings-call-2026-10-08/)
Az árbevétel nagymértékben a vevők szűk körétől függ: a Park tíz legnagyobb ügyfele adta a 2026-os pénzügyi év árbevételének 71%-át. A hosszú távú ügyfélszerződések általában nem garantálnak minimális rendelési mennyiséget, így az árbevételt veszélyeztethetik az elhalasztott vagy csökkentett megrendelések. (SEC: https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/76267/000143774926018900/pke20260301_10k.htm, Park Aerospace Corporation: https://pubt.io/view/8922AE62524621604211B6F7FBB1DD9990882312)
A növekedési terv jelentős beruházásokat igényel, még mielőtt az új kapacitások termelni kezdenének: a vállalat egy $65 milliós tulsai üzemet és az ArianeGroup amerikai szövetgyártó kapacitásához kapcsolódó $25 milliós előlegfizetést vázolt fel. A késedelmek vagy költségtúllépések ronthatják a bővítés megtérülését. (The Motley Fool: https://www.fool.com/earnings/call-transcripts/2026/10/09/park-aerospace-pke-q2-2027-earnings-call-transcript/, SEC: https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/76267/000143774926018900/pke20260301_10k.htm)
Az adatokat havonta összesíti a Lightyear AI-ja. Utolsó frissítés: 2026. nov. 5.
Park Aerospace – Pénzügyi teljesítmény
Bevételek és kiadások
Közelgő események
Nincsenek közelgő események
Hírek (Park Aerospace)
ÖsszesCikkekVideók
Alapok ezzel: (Park Aerospace)
Alap neve | Alap mérete | $PKE súlyozás |
|---|---|---|
iShares Global Aerospace & Defence£DFND | 1,9 Mrd $ | 0,03% |
iShares Global Aerospace & Defence€DFND | 1,9 Mrd $ | 0,03% |
SPDR Russell 2000 US Small Cap€R2US | 5,3 Mrd $ | 0,02% |
SPDR Russell 2000 US Small Cap£R2SC | 5,3 Mrd $ | 0,02% |
A fenti adatok csak tájékoztató jellegűek, így nem feltétlenül pontosak és teljes körűek. A tényleges végrehajtási árfolyam változhat. A múltbeli teljesítmény nem jelzi előre a jövőbeli eredményeket. A hozamot befolyásolhatják az árfolyam-ingadozások, valamint az alkalmazandó díjak és költségek. A befektetés kockázattal jár.
A valós idejű amerikai piaci adatok az IEX ajánlati könyvéből származnak. Forrás: Polygon. A piaczárás utáni (after hours) amerikai piaci adatok 15 perces késleltetéssel jelennek meg, és jelentősen eltérhetnek a piacnyitáskor elérhető tényleges árfolyamoktól.

