Alcon Inc./Fr. ALC
1D1N1M3M6MYTD1G5GMAX
Kapitāls pakļauts riskam
Par Alcon Inc.
Alcon Inc. ir globāls uzņēmums, kas specializējas acu aprūpes produktos un medicīniskajās ierīcēs un darbojas veselības aprūpes nozarē. Uzņēmums koncentrējas uz divām galvenajām struktūrvienībām: Surgical un Vision Care. Surgical segments piedāvā oftalmoloģijas produktus, piemēram, kataraktas, tīklenes un refraktīvās ķirurģijas aprīkojumu, savukārt Vision Care segments nodrošina kontaktlēcas un lēcu kopšanas līdzekļus. Alcon galvenā mītne atrodas Ženēvā, Šveicē. Uzņēmums tika dibināts 1945. gadā kā neliels oftalmoloģijas veikals Teksasā un kopš tā laika ir paplašinājis savu darbību starptautiskā mērogā. Alcon priekšrocība ir tā plašās pētniecības un izstrādes iespējas, ko papildina stabils, tirgus pieprasījumā balstītu inovāciju portfelis, kura mērķis ir risināt neapmierinātās acu aprūpes vajadzības visā pasaulē.
- Biržas simbols
- Fr. ALC
- Sektors
- Veselības aprūpe
- Primārais kotējums
- XSWX
- Darbinieki
- 25 000
- Galvenā mītne
- Geneva, Switzerland
- Tīmekļa vietne
- www.alcon.com
Alcon Inc. rādītāji
pamatapapildu
30 mljrd. CHF
57,22
1,08 CHF
0,70
0,28 CHF
0,45%
Cena un apjoms
Tirgus kapitalizācija
30 mljrd. CHF
Beta
0.7
52 nedēļu augstākā cena
68,34 CHF
52 nedēļu zemākā cena
47,80 CHF
Vidējais dienas apjoms
952 tūkst.
Dividenžu likme
0,28 CHF
Finansiālā noturība
Tekošās likviditātes rādītājs
2,092
Ātrās likviditātes koeficients
1,123
Ilgtermiņa parāda attiecība pret pašu kapitālu
0,215
Kopējā parāda attiecība pret pašu kapitālu
0,245
Dividenžu izmaksas koeficients (TTM)
27,06%
Procentu seguma koeficients (TTM)
6,69%
Rentabilitāte
EBITDA (TTM)
1972,722
Bruto peļņas marža (TTM)
57,22%
Tīrās peļņas marža (TTM)
5,92%
Pamatdarbības peļņas marža (TTM)
12,88%
Efektīvā nodokļu likme (TTM)
13,23%
Ieņēmumi uz darbinieku (TTM)
352 850 CHF
Vadības efektivitāte
Aktīvu atdeve (TTM)
2,80%
Pašu kapitāla atdeve (TTM)
2,94%
Novērtēšana
Cenas un peļņas attiecība (TTM)
57,223
Cenas un ieņēmumu attiecība (TTM)
3,381
P/B koeficients
1,37
Cenas un materiālās bilances vērtības attiecība (TTM)
7,29
Cenas un brīvās naudas plūsmas attiecība (TTM)
23,111
Brīvās naudas plūsmas ienesīgums (TTM)
4,33%
Brīvā naudas plūsma par akciju (TTM)
2,666
Dividenžu ienesīgums (TTM)
0,45%
Prognozētais dividenžu ienesīgums
0,45%
Izaugsme
Ieņēmumu izmaiņas (TTM)
8,34%
Peļņas par akciju izmaiņas (TTM)
-39,24%
3 gadu ieņēmumu pieaugums (CAGR)
6,13%
3 gadu peļņas par akciju pieaugums (CAGR)
21,53%
3 gadu dividenžu par akciju pieaugums (CAGR)
15,85%
Analītiķu viedoklis: Alcon Inc.
Alcon Inc. akcijas analītiķu vērtējumi (pirkt, turēt, pārdot).
Analītiķu prognozes par Alcon Inc. akcijas nākotnes cenu.
Optimisti saka / pesimisti saka
Otrajā ceturksnī pārdošanas apjoms nemainīga valūtas kursa izteiksmē pieauga par 7%, un Alcon paaugstināja 2026. gada pamatdarbības peļņas normu un pamatdarbības EPS pieauguma prognozi, vienlaikus saglabājot pārdošanas apjoma pieauguma vadlīnijas 5%–7% līmenī. Tas liecina par rentabilitātes uzlabošanos līdztekus turpmākai izaugsmei. (Reuters, Alcon)
Nesen tirgū laistie produkti veicina izaugsmi vairākās produktu grupās: otrajā ceturksnī aprīkojuma pārdošanas apjoms nemainīga valūtas kursa izteiksmē pieauga par 25%, bet acu veselības produktu pārdošanas apjoms — par 12%. Arī kontaktlēcu pārdošanas apjoms pieauga par 5%, ko veicināja inovācijas un cenu kāpums. (Alcon)
Pirmajā pusgadā Alcon radīja 693 miljonus USD brīvās naudas plūsmas, salīdzinot ar 681 miljonu USD gadu iepriekš, un atgrieza akcionāriem 538 miljonus USD dividendēs un akciju atpirkšanā. Jūnija beigās uzņēmumam vēl bija aptuveni 1,2 miljardi USD akciju atpirkšanas programmas ietvaros apstiprinātā apjoma.
Otrajā ceturksnī pārdošanas apjoms nemainīga valūtas kursa izteiksmē pieauga par 7%, un Alcon paaugstināja 2026. gada pamatdarbības peļņas normu un pamatdarbības EPS pieauguma prognozi, vienlaikus saglabājot pārdošanas apjoma pieauguma vadlīnijas 5%–7% līmenī. Tas liecina par rentabilitātes uzlabošanos līdztekus turpmākai izaugsmei. (Reuters, Alcon)
Nesen tirgū laistie produkti veicina izaugsmi vairākās produktu grupās: otrajā ceturksnī aprīkojuma pārdošanas apjoms nemainīga valūtas kursa izteiksmē pieauga par 25%, bet acu veselības produktu pārdošanas apjoms — par 12%. Arī kontaktlēcu pārdošanas apjoms pieauga par 5%, ko veicināja inovācijas un cenu kāpums. (Alcon)
Pirmajā pusgadā Alcon radīja 693 miljonus USD brīvās naudas plūsmas, salīdzinot ar 681 miljonu USD gadu iepriekš, un atgrieza akcionāriem 538 miljonus USD dividendēs un akciju atpirkšanā. Jūnija beigās uzņēmumam vēl bija aptuveni 1,2 miljardi USD akciju atpirkšanas programmas ietvaros apstiprinātā apjoma.
Implantējamās ierīces joprojām ir vājā vieta: otrajā ceturksnī pieaugums nemainīga valūtas kursa izteiksmē bija tikai 1%, un Alcon norādīja uz konkurences spiedienu un vāju kataraktas tirgu. Reuters arī ziņoja, ka pirmā ceturkšņa ieņēmumi nesasniedza analītiķu prognozes, jo implantējamo ierīču pārdošanas apjoms bija gandrīz nemainīgs. (Alcon, Reuters)
Alcon pārtrauca PowerVision intraokulāro lēcu programmas pēc tam, kad klīniskie dati atklāja neprognozējamus redzes rezultātus dažiem pacientiem. Maksa pirms nodokļiem 402 miljonu USD apmērā samazināja otrā ceturkšņa uzrādīto atšķaidīto peļņu uz akciju līdz nullei, uzsverot finanšu un klīniskos riskus produktu izstrādē. (Alcon)
Tarifi joprojām rada būtisku izmaksu risku: Alcon prognozē, ka to neto ietekme 2026. gadā būs 40–90 miljoni USD pat pēc seku mazināšanas pasākumiem un paredzētās kompensācijas. Reuters ziņoja, ka ASV veidoja 45% no pirmā pusgada pārdošanas apjoma, tādēļ uzņēmums ir pakļauts ASV tirdzniecības politikas izmaiņu ietekmei. (Alcon, Reuters)
Datus reizi mēnesī apkopo Lightyear AI. Pēdējais atjauninājums: 2026. gada 2. nov..
Alcon Inc. finanšu rezultāti
Ieņēmumi un izdevumi
Alcon Inc. peļņas rezultāti
Uzņēmuma pelnītspēja
Gaidāmie notikumi
Nav gaidāmu notikumu
Fondi, kuros ir Alcon Inc.
VissEURUSDGBP
Fonda nosaukums | Fonda lielums | Fr. ALC īpatsvars |
|---|---|---|
iShares MSCI Europe Health Care Sector£ESIH | 890 milj. € | 1,87% |
iShares MSCI Europe Health Care Sector€ESIH | 890 milj. € | 1,87% |
iShares STOXX Europe 600 Health Care€EXV4 | 709 milj. € | 1,84% |
iShares MSCI Europe SRI£IESG | 3,2 mljrd. € | 1,39% |
iShares MSCI Europe SRI€IESE | 3,2 mljrd. € | 1,39% |
Iepriekš parādītie dati ir tikai orientējoši, un to precizitāte vai pilnīgums netiek garantēts. Faktiskā izpildes cena var atšķirties. Iepriekšējie rezultāti negarantē nākotnes rezultātus. Jūsu atdevi var ietekmēt valūtas svārstības un piemērojamās izmaksas un maksas. Jūsu kapitāls ir pakļauts riskam.
Tirgus datus nodrošina CBOE Europe un Deutsche Börse.