HIAG Immobilien Holding AG/Fr. HIAG
1D1W1M3M6MYTD1J5JMAX
Je kapitaal loopt risico
Over HIAG Immobilien Holding AG
HIAG Immobilien Holding AG is een vastgoedbedrijf gevestigd in Zwitserland dat gespecialiseerd is in het ontwikkelen en beheren van onroerend goed. De kernactiviteiten van het bedrijf omvatten de herontwikkeling van voormalige industrieterreinen tot residentiële, commerciële en logistieke panden. De portefeuille van HIAG wordt gekenmerkt door een focus op langetermijninvesteringen en duurzaam vastgoedbeheer, waarbij leasingservices worden aangeboden in verschillende sectoren. Het bedrijf, met hoofdkantoor in Bazel, Zwitserland, maakt strategisch gebruik van zijn expertise in het transformeren van oude industrieterreinen tot levendige vastgoedobjecten. Door deze aanpak kan HIAG profiteren van unieke ontwikkelingskansen binnen de Zwitserse vastgoedmarkt.
- Ticker
- Fr. HIAG
- Sector
- Real Estate
- Primaire notering
- XSWX
- Werknemers
- 74
- Hoofdkantoor
- Basel, Switzerland
- Website
- www.hiag.com
HIAG statistieken
BasicGeavanceerd
CHF 1,3 mld.
8,70
CHF 15,36
0,34
CHF 3,70
0,04%
Prijs en volume
Marktkapitalisatie
CHF 1,3 mld.
Bèta
0.34
52-weeks hoogste koers
CHF 147,40
52-weeks laagste koers
CHF 108,00
Gemiddeld dagelijks volume
5,4K
Dividendrendement
CHF 3,70
Financiële kracht
Current Ratio
0,833
Quick-ratio
0,609
Langetermijnschuld ten opzichte van eigen vermogen
0,541
Totale schulden/eigen vermogen ratio
0,661
Rentedekkingsgraad (TTM)
7,89%
Winstgevendheid
EBITDA (TTM)
112,577
Brutowinstmarge (TTM)
60,51%
Netto winstmarge (TTM)
69,73%
Operationele marge (TTM)
50,05%
Effectieve belastingvoet (TTM)
10,79%
Omzet per werknemer (TTM)
CHF 3.010.000
Beheerseffectiviteit
Rendement op activa (TTM)
3,23%
Rendement op eigen vermogen (TTM)
13,00%
Waardering
Koers-winstverhouding (TTM)
8,698
Koers-omzetverhouding (TTM)
6,063
Koers-boekwaardeverhouding
1,07
Koers-tastbare boekwaardeverhouding (TTM)
1,07
Koers-vrije kasstroomverhouding (TTM)
44,358
Vrije kasstroomrendement (TTM)
2,25%
Vrije kasstroom per aandeel (TTM)
3,012
Dividendrendement (TTM)
2,77%
Vooruitkijkend dividendrendement
0,04%
Groei
Omzetverandering (TTM)
96,45%
Wijziging in winst per aandeel (TTM)
85,62%
3 jaar winstgroei (CAGR)
21,30%
10 jaar winstgroei (CAGR)
15,32%
Groei van de winst per aandeel over 3 jaar (CAGR)
33,33%
Groei van de winst per aandeel over 10 jaar (CAGR)
8,00%
3-jaars groei van dividend per aandeel (CAGR)
8,46%
10-jaars groei van dividend per aandeel (CAGR)
0,56%
Bulls zeggen / Bears zeggen
De nettowinst over het eerste halfjaar steeg met 90.4% tot CHF 85.0 miljoen, terwijl de nettowinst vóór waardeveranderingen van vastgoed met 80.2% toenam tot CHF 36.9 miljoen. Dat wijst op een sterke verbetering die verder gaat dan alleen waarderingswinsten. (EQS News)
De verhuur blijft sterk: de leegstand daalde tot 2.8% en de vastgoedinkomsten op vergelijkbare basis groeiden in het eerste halfjaar met 3.8%. De voltooide Alto-toren was volledig verhuurd en zal naar verwachting CHF 6.3 miljoen aan jaarlijkse huur opleveren. (EQS News)
HIAG kan de huurinkomsten verder laten groeien wanneer projecten worden afgerond: voor projecten in aanbouw of die bijna van start gaan, moet nog CHF 278 miljoen worden geïnvesteerd; naar verwachting leveren ze circa CHF 16 miljoen aan jaarlijkse huur op. De directie verwacht dat de huurinkomsten vanaf 2027 aanzienlijk sterker zullen stijgen naarmate projecten worden opgeleverd. (EQS News, StockAnalysis)
De vastgoedinkomsten daalden in het eerste halfjaar met 3.3% tot CHF 38.0 miljoen, doordat verkopen en beëindigingen van huurcontracten zwaarder wogen dan de opbrengsten uit nieuwe verhuur en voltooide projecten. Daardoor blijven de gerapporteerde inkomsten onder druk staan totdat nieuwe activa meer bijdragen.
De nettowinst van CHF 85.0 miljoen over het eerste halfjaar omvatte CHF 53.4 miljoen aan herwaarderingswinsten op vastgoed; de nettowinst vóór waardeveranderingen bedroeg CHF 36.9 miljoen. De winst kan dus lager uitvallen als de waarderingen niet langer stijgen of omslaan. (EQS News)
Het rendement op projectontwikkeling hangt af van het doorlopen van de vergunningsprocedures: de CEO van HIAG noemde vergunningen een belangrijke uitdaging, met onder meer bezwaren en veeleisende eisen. Met nog CHF 278 miljoen aan projectinvesteringen in het verschiet kunnen vertragingen de verwachte huurinkomsten en verkoopopbrengsten uitstellen. (Moneycab, EQS News)
Gegevens maandelijks samengevat door Lightyear AI. Laatst bijgewerkt op 16 okt 2026.
HIAG - Financiële prestaties
Inkomsten en uitgaven
HIAG winstprestaties
Bedrijfswinstgevendheid
Aankomende gebeurtenissen
Geen aankomende gebeurtenissen
Fondsen die HIAG bevatten
AlleEURUSD
Naam van fonds | Fondsomvang | Fr. HIAG weging |
|---|---|---|
iShares European Property Yield£IPRP | € 833 mln. | 0,55% |
iShares European Property Yield€IPRP | € 833 mln. | 0,55% |
iShares Developed Markets Property Yield$IDWP | $ 1,2 mld. | 0,05% |
iShares Developed Markets Property Yield£IWDP | $ 1,2 mld. | 0,05% |
Xtrackers MSCI Europe Small Cap£XXSC | $ 3,6 mld. | 0,05% |
De hierboven weergegeven gegevens zijn slechts ter indicatie en de nauwkeurigheid of volledigheid ervan is niet gegarandeerd. De daadwerkelijke uitvoeringsprijs kan variëren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Je rendement kan worden beïnvloed door valutafluctuaties en toepasselijke kosten en heffingen. Je kapitaal loopt risico.
Marktgegevens zijn verstrekt door CBOE Europe en Deutsche Börse.